قدیمی 03-06-2010, 07:13 PM   #1
3dman
(کاربر باتجربه)

Icon75 تمرینها و نکاتی مفید برای شروع کار انیمیشن

در اینجا برخی از تمرین ها و نکاتی که برای یک انیماتور مفیدهستند را بیان می کنیم
3dman آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 03-06-2010, 07:29 PM   #2
3dman
(کاربر باتجربه)

پیش فرض شروع کار برای انیماتور شدن

تمرین 1 : تمرین خلاقیت
بیشترین اشتباه اکثر مردم درباره ی انیمیشن سازی این است که فکر می کنند انیماتور باید حتما نقاش توانایی باشد. افسوس که فضای این پست و مشکل شدن بارگزاری این صفحه اجازه نمی دهد وگرنه سرتاسر آن را از تصاویر آثار بزرگ انیمیشنی پر میکردم که هیچ ارتباطی به نقاشی زیبا و فنی ندارند. جدا از ترسیم و خلق تصاویر، در هنر انیمیشن سازی نیاز به تخصص های دیگری غیر از نقاشی نیز وجود دارد که فرد علاقه مند می تواند به آنها بپردازد. البته نمی توان منکر آن شد که تسلط به نقاشی می تواند به همکاری فرد با گروه انیماتور کمک کند.
بد نیست سعی کنید تعداد 10 دایره ی کوچک بر روی یک صفحه کشیده و بدون پرداختن به جزئیات، با افزودن خطوطی ساده، این دوایر را به اشکال متنوعی بدل کنید. سعی کنید شکلهایی را که می سازید تکراری نباشند (مثلا فقط یک بار از دایره برای کشیدن صورت یک کاراکتر استفاده کنید، نه بیشتر).
چنانچه بتوانید کل دوایر را در کمتر از دو دقیقه به اشکال قابل قبولی تبدیل کنید، توصیه می شود با 15 دایره ترسیم کنیدو آنوقت همین عمل را با 20 دایره تکرار نمایید. اگر 20 دایره را نیز در ظرف دو دقیقه تبدیل به تصاویر قابل قبولی کردید مطمئن باشید که توانایی شما برای شروع و پرداختن به انیمیشن مناسب است.

ویرایش توسط 3dman : 14-06-2010 در ساعت 09:54 PM
قدیمی 05-06-2010, 06:49 PM   #3
Sasha
(کاربر تازه وارد)

Sasha آواتار ها

Sasha به Yahoo ارسال پیام
Icon37 طراحی

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 3dman نمایش پست ها

بد نیست سعی کنید تعداد 10 دایره ی کوچک بر روی یک صفحه کشیده و بدون پرداختن به جزئیات، با افزودن خطوطی ساده، این دوایر را به اشکال متنوعی بدل کنید. سعی کنید شکلهایی را که می سازید تکراری نباشند (مثلا فقط یک بار از دایره برای کشیدن صورت یک کاراکتر استفاده کنید، نه بیشتر).
چنانچه بتوانید کل دوایر را در کمتر از دو دقیقه به اشکال قابل قبولی تبدیل کنید، توصیه می شود با 15 دایره ترسیم کنیدو آنوقت همین عمل را با 20 دایره تکرار نمایید. اگر 20 دایره را نیز در ظرف دو دقیقه تبدیل به تصاویر قابل قبولی کردید مطمئن باشید که توانایی شما برای شروع و پرداختن به انیمیشن مناسب است.
سلام، ممنون از اینکه داری امید میدی (هرچند من که امیدی به خودم ندارم ) . ولی این تمرین رو نفهمیدم! میشه بیشتر توضیح بدی. یعنی یه نمونه داری بزاری اینجا ما ببینیم. آخه تصمیم گرفتم تست کنم
Sasha آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 05-06-2010, 07:30 PM   #4
3dman
(کاربر باتجربه)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Sasha نمایش پست ها
سلام، ممنون از اینکه داری امید میدی (هرچند من که امیدی به خودم ندارم ) . ولی این تمرین رو نفهمیدم! میشه بیشتر توضیح بدی. یعنی یه نمونه داری بزاری اینجا ما ببینیم. آخه تصمیم گرفتم تست کنم

همونطوری که می بینید من یه نمونه ی کوچیک انجام دادم. اصلا به این فکر نکنید که باید شکل ایجاد شده خیلی زیبا و طبیعی باشه ، تنها کاری که باید بکنید اضافه کردن خطوطی ساده به دایره هست بطوریکه شکل ایجاد شده قابل تشخیص باشه و برای شخص دیگری که اونارو نگاه می کنه قابل قبول باشه.
قدیمی 06-06-2010, 05:35 PM   #5
Sasha
(کاربر تازه وارد)

Sasha آواتار ها

Icon48 طراحی انیمیشن

تازه فهمیدم که چه هنری در من نهفته بوده و خبر نداشتم.
احتمالاً یکی از همین روزها اسمم رو توی لیست بزرگترین انیمیشن سازها ببینید

خب حالا درس بعدی چیه؟

قدیمی 06-06-2010, 07:22 PM   #6
3dman
(کاربر باتجربه)

نقل قول:
نوشته اصلی توسط sasha نمایش پست ها
تازه فهمیدم که چه هنری در من نهفته بوده و خبر نداشتم.
احتمالاً یکی از همین روزها اسمم رو توی لیست بزرگترین انیمیشن سازها ببینید

خب حالا درس بعدی چیه؟

واسه همشون که برداشتی چشم و دهان گزاشتی!
من گفتم هیچ کدوم تکراری نباشه و اگر می خوای صورت در بیاری فقط یکیشون صورت باشه ، برای بقیه چیزای دیگه ای باید بکشی.
هدف اصلی این تمرین دقیقا همینه ؛ بالا بردن خلاقیت شکل دهی یک شکل نامفهوم به یک چیز دیگه که قابل درک باشه. دوباره تلاش کن و اگه یکبار تونستی تموم کنی دوباره و با چیزهای جدید که قبلا نکشیدی امتحان کن. وقت رو هم در نظر بگیر.
تمرین های بعدی هم به مرور اضافه میکنم تو پست دوم.
البته اینو بدونید که این تمرین ها برای پایه انیمیشن هست تا شما بتونید اماده بشید برای شروع به کار با یک نرم افزار خاص.

ویرایش توسط Sasha : 06-06-2010 در ساعت 08:54 PM
قدیمی 08-06-2010, 12:36 AM   #7
Sasha
(کاربر تازه وارد)

Sasha آواتار ها

Icon47 تمربن

نقل قول:
نوشته اصلی توسط 3dman نمایش پست ها

من گفتم هیچ کدوم تکراری نباشه و اگر می خوای صورت در بیاری فقط یکیشون صورت باشه ، برای بقیه چیزای دیگه ای باید بکشی.
.
خب سخت بود چیکار کنم. تازه اگه 2-3 ساعت هم وقت میدادی آخر هنر من همینه. خب یه تمرین آسون تر می دادی
پاسخ

برچسب ها
تمرینها و نکاتی مفید برای شروع کار انیمیشن

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش